Restaurace Švejk - Centrum Walzel Meziměstí

Regionální gastronomie

Projektem regionální gastronomie rozvíjí destinační společnost další oblast „moderního cestovního ruchu“, šíří osvětu o regionálních produktech mezi turisty a také místními obyvateli a reaguje na prudce se rozvíjející oblast cestovního ruchu nejen v regionu. Důležitou součástí regionální gastronomie jsou produkty s certifikací BROUMOVSKO regionální produkt - řadu těch potravinových používají místní restaurace. Regionální produkty můžeme zakoupit na Informačních centrech v regionu nebo přímo u výrobců - k návštěvě vás mohou inspirovat třeba naše Inspirativní výlety za tradicemi. 

Na podporu regionální gastronomie uspořádala destinační společnost ve spolupráci se Střední školou hotelnictví a podnikání v Teplicích nad Metují regionální gastronomický workshop, kde byly široké veřejnosti představeny tradiční recepty regionu Broumovska a zároveň proběhla také ochutnávka uvařených receptů. Mnoho regionálních receptů na místních jídelních lístcích se také opírá o tzv. „sudetskou minulost regionu“, mnoho receptů sahá až do Rakouska-Uherska. Recepty si můžete stáhnout v sekci níže - dokumenty ke stažení. Také na Broumovsku iniciujeme a podporuje regionální gastronomii a projekt Czech Specials.

VÝZVA PRO VŠECHNY KUCHAŘE I KUCHAŘKY

Máte mezi vašimi recepty klenot, který opravdu stojí za to? Dědí se u vás z pokolení na pokolení tradiční recept? Pojďte společně s námi vytvořit regionální kuchařku Broumovska. Pošlete nám recept společně s fotkou na e-mail: sdmb@broumovsko.cz nebo poštou: Společnost pro destinační management Broumovsk o. p. s., Klášterní 1, 550 01 Broumov či ho pověstě na facebookový profil Broumovska. A POZOR - recepty, které budou využívat produkty certifikovné značkou Broumovsko regionální produkt navíc okamžitě získávají malý dárek. Třeba se právě ten Váš recept objeví na jídelních lístních místních restaurací. Pojďme společně navázat na tradiční regionální recepty a oprášit jejich slávu. 

 

 

Dokumenty ke stažení

Recepty z regionální kuchyně

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Kateřina Agnolozzi
e-mail: katerina.agnolozzi@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Zimní noviny Broumovska

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.Podívejte se na noviny v PDF formátu (4 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zdePartner:
Partner / Město Broumov