Kalendář akcí

Patrik Hábl / Řeč obrazu

Vernisáž: 17. 9. 2021 od 16:00 h
Termín výstavy: 18. 9. – 20. 11. 2021 

Klášter Broumov / Dětská galerie Lapidárium
Kurátor: Radek Wohlmuth

Patrik Hábl vystudoval VŠUP u Prof. Pavla Nešlehy, dále absolvoval litografické školení v grafickém ateliéru Mikoláše Axmanna a rok navštěvoval Akademii Muchina v Petrohradu. Roku 1998 studoval na AVU experimentální grafiku u V. Kokolii. Momentálně působí pedagogicky na VŠUP.

Jeho tvorba byla oceněna Waldesovou cenou a cenou Europol.  Byl nominován v Top 10 na Osobnost roku za nejvýznamnější umělecký počin roku 2013. Vytvořil řadu prostorových vstupů současného umění do významných historických staveb.

Tvorba Patrika Hábla je abstraktní, oscilující na pomezí malby a grafiky. Stálým a nejhlubším východiskem jeho práce je krajina pojednávána jako vnitřní prostor lidské mysli. Jeho instalace pro dětskou galerii bude o možnostech vnímání obrazu.

Více o autorovi: www.patrikhabl.com

Výstavu připravujeme


Zpět na kalendář akcí

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Kateřina Agnolozzi
e-mail: katerina.agnolozzi@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Zimní noviny Broumovska

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.Podívejte se na noviny v PDF formátu (4 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zdePartner:
Partner / Město Broumov