Kolem skal

Trasa:

Trasa Kolem skal začíná na náměstí v Teplicích nad Metují. Odtud se pokračuje směr Skály a Adršpach. Z Adršpachu se vydáte na Liščí sedlo nad Janovicemi. Z Liščího sedla se vydáte pod zvětralý vrch na Záboří. Ze Záboří se dostanete do parkoviště u Skal. Odtud se vydáte do osady Skály. Z této osady poté pojedete do obce Dědov a z ní zpět na náměstí v Teplicích nad Metují.

Náročnost: 2, doporučené kolo: treking, MTB

Trasa začíná u rozcestníku pod železničním nadjezdem u náměstí v Teplicích n. M. (informace viz TRASA 3). Vydáme se po červené značce směrem do Bučnice. Přejedeme přes železniční přejezd, cca 300 m za ním odbočíme ze silnice doleva a stoupáme až na horní konec ulice na Kamenec, kde zahneme doprava a kolem sjezdovky sjedeme dolů ke vstupu do Teplických skal (informace viz TRASA 3).

Od rozcestníku Teplice nad Metují, skály pokračujeme dále po červené do Bučnice. Lesní cesta vede proti proudu řeky Metuje a kopíruje hlavní silnici na Trutnov. U penzionu Skalní Mlýn se napojujeme na tuto silnici, po které pokračujeme, stále po červené značce, až do Adršpachu.

U rozcestníku Adršpach u vstupu do skal máme možnost občerstvení. Adršpašské skalní město patří k nejznámějším v České republice. Skalní město je zpřístupněno značeným prohlídkovým okruhem, který lze projít individuálně nebo za doprovodu místního průvodce a s výkladem.

Od rozcestníku Adršpach sledujeme stále červenou značku vedoucí po silnici a po cca 1 km odbočíme ze silnice vlevo, na vedlejší asfaltovou cestu. Zde se připojujeme na značení cyklotrasy č. 4036 a mírně stoupáme nad obec. Nabízejí se nám překrásné výhledy na Adršpašské skály.

Přejedeme přes železniční koleje a prudce stoupáme po červeně značené cyklotrase, která vede okolo Adršpašsko-teplických skal. Po levé straně míjíme Starozámecký vrch, vpravo se nám otvírají krásné výhledy na Jestřebí hory a za dobré viditelnosti i na Krkonoše. Cesta vede zvlněným terénem přes rozcestník Liščí sedlo nad Janovicemi.

Odtud vede cyklotrasa souběžně se žlutou turistickou značkou. Dostáváme se k rozcestníku Pod zvětralým vrchem. Od rozcestníku pokračujeme po loukách, po levé straně cesty se nám nabízejí překrásné výhledy na Chrámové stěny v Teplických skalách a na Krkonoše (za námi).

Přes louky přijíždíme k lesu a po jeho okraji pokračujeme až nad osadu Skály. Po značení cyklotrasy sjíždíme na lesní parkoviště u silnice, u rozcestníku nad zámečkem Bischofstein (možnost občerstvení). Od rozcestníku odbočujeme vpravo a po silnici klesáme do osady Skály (informace viz TRASA 3).

Od rozcestníku Osada Skály pokračujeme směrem na Dědov: cca 100 m za rozcestníkem odbočujeme doleva na polní cestu (neznačený úsek), která začíná naproti vjezdové bráně do areálu Zámečku, a po které jedeme cca 1,3 km podél lesa k dalšímu rozcestníku. Zde uhýbáme vpravo a sledujeme červenou turistickou značku směrem na Dědov.

Cesta nejprve stoupá mírně do kopce, z jeho vrcholku pak sjíždíme už přímo do Dědova. Zde, na křižovatce červeného značení se silnicí, odbočujeme doleva a připojujeme se na dálkovou cyklotrasu č. 22, po které přijedeme po cca 4 km do Teplic nad Metují.

Zimní varianta trasy

Adršpach – rozcestník Liščí sedlo nad Janovicemi (6 km) – rozcestník Pod zvětralým vrchem na Záboři (7,5 km) – rozcestník Skály, parkoviště (11 km) – rozcestník Osada Skály (11,5 km)

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Kateřina Agnolozzi
e-mail: katerina.agnolozzi@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Zimní noviny Broumovska

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.Podívejte se na noviny v PDF formátu (4 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zdePartner:
Partner / Město Broumov